بیبی سنتر

۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

لوورهای آلومینیومی

آفتابگیر، شیدر یا لوور یک پنجره بسته یا یک حائل با تیغه‌های افقی زاویه دار جهت عبور نور و هوا می‌باشد. لیکن از تابش نور مستقیم خورشید، باران و آلودگی صوتی جلوگیری می‌کند. زاویه تیغه‌ها ممکن است قابل تنظیم یا غیرقابل تنطیم و ثابت باشند.

پیشینه:

لوور یا دودکش در قرون وسطی به عنوان سازهٔ فانوس چوبی که در بالای سوراخ سقف آشپزخانه‌های بزرگ نصب می‌شد تا امکان تهویه برای آشپزخانه در عین حال عدم ورود برف و باران را ایجاد کند. آنها در واقع جایگزین بهتری برای سازه‌های خام یک بار مصرف بودند. بعدها آن‌ها به طرح‌های پیچیده‌تر با جزییات بیشتر از جنس سفال در آمدتد بیشتر، شبیه هواکش‌های مدرن امروزی بودند؛ با تیغه‌های قایل تنظیمی که با کشیدن یک طناب باز و بسته می‌شدند.

ساختار (جنس مصالح):

لوورهای مدرن اغلب از جنس آلومینیومی، فلزی، چوبی، یا شیشهای ساخته می‌شوند. آنها ممکن است با یک اهرم فلزی، قرقره‌ها، یا از طریق اپراتور موتوری باز یا بسته شوند. لوورهای آلومینیومی (تولید آلیاژ ۶۰۶۳ آلومینیوم) تأثیر تشعشع نور خورشید را تا ۸۰٪ کاهش داده و باعث می‌شود تا مصرف انرژی تا ۳۰٪ کاهش یابد. آفتابگیر یا شیدر یا لوور آلومینیومی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم‌بندی می‌شوند.

مطلب پیشنهادی: هزینه بازسازی ساختمان چقدر است

کرکره:

اغلب کرکره با لوور به جای یکدیگر به اشتباه استفاده می‌شود، تفاوت کلیدی بین تعبیه لوور و کرکره در این است که لوورها دارایی موقعیت مکانی ثابت هستند اما کرکره‌ها از داخل دارای یک سیستم قابل تنظیم هستند به طوری که کرکره‌ها موازی یکدیگر و بدون برخورد با هم قابل تنظیم هستند.

لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی

کاربرد لوور در معماری
لوور به ندرت به عنوان یکی از عناصر طراحی اولیه در زبان معماری مدرن استفاده می‌شود، اما نسبتاً یک دستگاه ساده فنی می‌باشد.گرم شدن هوا و همچنین انعکاس بیش از حد نور خورشید می‌تواند سطوح براق نمای خارجی ساختمان را با شرایط نامطلوبی روبرو کند. وجود یک سایه بان و آفتابگیر در نمای خارجی ساختمان بدون اینکه دید منظره بیرونی را محدود کند می‌تواند به طور چشمگیری تابش مستقیم اشعه خورشید بر روی شیشه‌ها و نما را کم کند و انعکاس شدید آنرا بر چشمان ناظران کاهش دهد و همزمان دست یابی به نور کافی در داخل ساختمان را ممکن سازد. لوورها علاوه بر جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید، مهندسین معمار را در طراحی نمای زیبا کمک می‌کنند. این لوورها نسل جدیدی از نورگیرها هستند که در سایزهای مختلف تولید شده و می‌توان آنها را به صورت‌های افقی یا عمودی نصب نمود.

بعضی از لوورهای مدرن (پنجره) به منظور بهره‌وری بهتر از روشنایی روز در محیط داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. سیستم‌های لوورثابت از جنس آینه می‌توانید باعث محدود شدن پرتوهای نور و تغییر مسیرپرتوهای پراکنده نور شوند. چنین سیستم‌هایی ممکن است در بین دو پانل شیشه دو جداره یکپارچه تعبیه شوند.

در مراکز صنعتی مانند ریخته‌گری فولاد و نیروگاه‌های برق، استفاده از لوورها بسیار رایج است. آنها برای تهویه طبیعی و کنترل درجه حرارت استفاده شده است.

مطلب پیشنهادی: هزینه بازسازی و تعمیرات ساختمان و قیمت تمام شده

کاربرد لوور در زیر ساخت‌ها
لوورها ممکن است به عنوان یک نوع بازشو سیل که معمولاً توسط یک یا چند قسمت متحرک باشد. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ورود و خروج آب سیل به داخل ساختمان کنترل کنند و فشار یکسانی به دیوارها به خاطر آسیب‌های ناشی از سیل وارد شود.

کاربرد لوور در حمل و نقل
لوور (هواکش) به عنوان دیوار نیمه فعال جهت کنترل حرارت در سفینه‌های فضایی نیز استفاده می‌شود. آنها همچنین به عنوان لوازم جانبی برای برخی از خودرو استفاده می‌شوند. سیستم لوور ممکن است به عنوان لنز چراغ راهنمایی رانندگی جهت جلوگیری از سیگنال‌های اشتباه چراغ راهنمایی رانندگی هوشمند نیز استفاده شود.

کاربرد لوور نمونه‌های موردی
نمونه‌هایی از معمارانی که از لوور به عنوان عنصر تزئینی ساختمان هایشان استفاده کرده‌اند وجود دارند. یکی از مشهورترین نمونه‌های معمار مدرن آلورآلتو است که جنبه‌های زیباشناسی را در نمای ساختمانش از طریق ترکیب مختلف نوع و سایز لوورها و همچنین لوورهای ثابت و متحرکی که عمدتاً از چوب ساخته شده بودن ایجاد کرده. (به عنوان مثال، ساختمان‌های مختلف از دانشگاه تکنولوژی هلسینکی) نمونه موردی دوم اثر معمار نسل دوم مدرنیست، یوها لیبسکی می‌باشد که تحت تاثیرکار آلتو طراحی شده است.

 • ariyo pasargad
 • ۰
 • ۰

نصب لوور آلومینیومی

نصب لوور آلومینیومی
ثابت
این سیستم از رایج‌ترین سیستم‌های نصب لوور است. به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و امکان نصب مستقیم بر روی سیستم‌های نمای شیشه یا ورق کامپوزیت کاربرد متداول‌تری دارد. درنصب ثابت، لوورها یا به وسیله سوراخ‌هایی که بر روی درپوش آنها تعبیه شده است به سازه متصل می‌شوند یا توسط پایه بر روی نگه دارنده خود متصل می‌شوند.

متحرک
این سیستم مختص لوورهای دوکی و لوورهایی باساختار مشابه می‌باشد که به صورت کنترل از راه دور یا سوییچی عرضه می‌گردد.

مطلب پیشنهادی: بازسازی نمای ساختمان

لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی

مزایا
بسیاری از کشورها در اروپا اقدام به انتشار یک آیین‌نامه جدید ساختمانی نموده‌اند. در این آیین‌نامه‌ها سعی شده است با کاهش مصرف انرژی از این طریق با اثر گلخانه‌ای مقابله شود. یکی از مهمترین عوامل مصرف انرژی در ساختمان، سرمایش است. با بکار بردن یک سایه‌بان مناسب می‌توان نیاز به سرمایش را به شدت کاهش داد یا حتی به کلی ازبین برد. خورشید از مهمترین منابع گرما و نور است. گاهی اوقات طراحی، اندازه گذاری و کنترل یک سایه‌بان، کمی پیچیده و مشکل است. لوور آلومینیومی باید طوری طراحی شود تا گرمایش حاصل از اشعه مستقیم خورشید در طیف اصول گرم را کاهش دهد و درعین حال لوور آلومینیومی درطول فصل سرما مانع برای گرمایش خورشید نشود. برای رسیدن به این هدف می‌توان از نمودار خط سیر، محاسبه دقیق زاویه اشعه خورشید و تشکیل سایه درطول سال استفاده نمود. لوورها علاوه بر جلوگیری از تابش نورمستقیم خورشید، مهندسین معمار را در طراحی نمای زیبا کمک می‌نماید. در برخی ساختمانها یا محیطهای داخلی با تکیه بر زیبایی و طرح جذاب لوور برای پوشش نما یا معماری داخلی استفاده می‌شود.

 • ariyo pasargad
 • ۰
 • ۰

اگر در اجرای نمای کرتین وال  سیلیکون غیر مهندسی در پروژه استفاده شود چه مشکلاتی به وجود خواهد آمد؟

مزیت اصلی سیلیکون خاصیت ارتجاعی و چسبندگی آن است و در عین حال می تواند در برابر اشعه تابش فرابنفش مقاومت خوبی داشته باشد. ولی بر عهده پیمانکار و کارفرماست که دقت کنند تا سیلیکون های کارتریجی موجود در بازار که به هیچ وجه برای کارهای دقیق تولید نشده اند را به کار نبرند. قابل تامل است این که وقتی چسب های کارتریجی در مصارفی مانند سرامیک و کاشی حمام و دستشویی به کار می روند چگونه می توانند در کار حساسی مثل دوجداره سازی شیشه نیز با همان کیفیت به کار روند در واقع باید دقت نمود تولید کنندگان این گونه چسب ها خودشان بر روی کارتن بسته بندی محصولاتشان مطلبی در خصوص دوجداره سازی شیشه عنوان نمی کنند و کاربرد های اصلی آن را در مصارف غیر حساس تری ذکر می نمایند.

چسب سیلیکون و نمای کرتین وال

چسب سیلیکون و نمای کرتین وال

پیشنهاد مطلب: انواع سیستم های معماری نمای کرتین وال

اما یک چسب سیلیکون خوب چه برتری هایی نسبت به چسب های کارتریجی دارد و نشانه های آن چیست و نمای کرتین وال و چسب سیلیکون با چه نسبتی بهترین منظز نما را حاصل می نمایند؟

-1 چسبندگی قابل قبول به شیشه و فلز

-2 مقاومت کششی خوب

-3 جلوگیری از گذردهی گازهای تزریق شده بین شیشه ها مانند آرگون

-4 مقاومت بالا در برابر تابش پرتو فرابنفش

-5 مقاومت در برابر تغییرات دمایی

-6 سیلیکون مهندسی پایه اسیدی ندارد (چسب های کارتریجی بوی تندی دارند که به دلیل پایه اسیدی بودن آن هاست)

-7 طول عمر بالای ماده با حفظ ویژگی های ذکر شده

پیشنهاد مطلب: پروژه اجرای نمای کرتین وال و نمای کامپوزیت نمایندگی فولکس واگن در ایران

چسب سیلیکون و نمای کرتین وال

چسب سیلیکون و نمای کرتین وال

چسب سیلیکون و نمای کرتین وال و چگونگی استفاده از انواع چسب ها موضوع مهمی است که در این مقاله به آن می پردازیم. لازم به ذکر است در این بحث منظور از سیلیکون مهندسی، سیلیکون دو جزئی است. که در عملیات دوجداره سازی شیشه دوجداره توسط پمپ های میکسر با نسبت مشخص ترکیب شده و به وسیله نازل مخصوص و میزگردان به عنوان چسب لایه دوم دوجداره ساز در حاشیه شیشه تزریق می شود. تزریقی که در آن دو جزء محصول با نسبتی صحیح و دقیق با هم ممزوج شده باشند و توسط افراد ماهر، میان درز ناشی از وجود جداکننده قرار گیرد. در واقع سعی داریم مابین چسب های کارتریجی موجود در بازار و سیلیکون های با کیفیت تمایز قائل شویم.

پیشنهاد مطلب : آنادایز پروفیل آلومینیوم نمای کرتین وال

نمای کرتین وال شیشه ای یکی از پرکاربردترین انواع نماهای شیشه ای می باشد. نمای کرتین وال در برگردان پارسی معنای “دیوار پرده ای” را به خود می گیرد ، اگر بخواهیم از منظر لغت شناسی به آن نگاه کنیم متوجه می شویم که از دو جزء “دیوار” (که به منظور نوعی پوشش و جداکننده به کار برده شده) و “پرده” (که هم بر سبکی وزن دلالت دارد و هم شفافیت) ، تشکیل شده است.

در واقع نمای کرتین وال شیشه ای سیستم پوشش دهنده بیرونی ساختمان است ، پوششی غیر ساختاری که خودش به صورت جداگانه یک “سازه” محسوب می شود ، به این معنا که هیچ بار مرده ای از ساختمان را به دوش نمی کشد و تنها نیرویی که بر آن وارد می شود وزن خودش و نیروی بادی است که با احتساب موقعیت اقلیمی و ارتفاع ساختمان بر آن وارد خواهد شد.

معماران و طراحان متخصص با دانش طراحی تکنولوژی نمای کرتین وال شیشه ای ، یکی از زیبا ترین نما های مدرن را با کاربرد آلومینیوم و شیشه ارائه می دهند ، در واقع آنها آینده را طراحی می کنند.

از مزایای نمای کرتین وال شیشه ای :

کاهش مصرف انرژی ( به دلیل عایق بندی حرفه ای این سازه توسط Thermal Break)
سبکی ساختاری و کاهش وزن مرده ساختمان
نهایت استفاده از شفافیت نور روز
سرعت بالای اجرا (بهره مندی از Unitized system)
امکان ترکیب آسان با سایر پوشش های نما
امکان نصب Opening یا مدل های بازشو
کاهش هزینه نگه داری و مراقبت
توانایی مقاومت در برابر لرزش های حاصل از باد های شدید و یا زمین لرزه
جلوگیری از دستبرد و سرقت
مقاومت در برابر حرارت بالا و حتی آتش
دارای استاندارد های Passive House
امکان اجرای Glass Roof تا شیب 2درجه
امکان استفاده از شیشه های یک ، دو یا چند جداره
امکان استفاده از طیف عظیم طرح ها و رنگ های شیشه
-این سیستم بجز مواردی که قوس در کار داشته باشیم محدودیت دیگری ندارد که آن را هم نیز میتوان به صورت چند ضلعی کار نمود اما تجربه ثابت میکند که با این کار تعداد یونیت های شیشه زیاد شده و آن شفافیت اولیه را از نما میگیرد و در هزینه تمام شده کار نیز تاًثیر به سزایی خواهد داشت.

کاربرد پلی سولفاید چیست و چه فرقی با چسب سیلیکون مهندسی دارد؟

پلی سولفاید یکی از موادی است که در ساخت شیشه های دوجداره به کار می رود. می بایستی عنوان شود که پلی سولفاید قیمت پایین تری نسبت به سیلیکون های مهندسی دارد پلی سولفاید گذردهی بین گازهای بین شیشه را به شدت محدود می کند ولی سیلیکون های مهندسی مزایایی از قبیل مقاوت کششی بالا ، مقاومت در برابر اشعه فرابنفش و مقاومت بالا در برابر نوسانات دمایی و همچنین عمربالاتری نسبت به پلی سولفاید دارند که به هیچ عنوان قابل اغماض نیست.

این خصوصیات در نماهای شیشه ای بسیار مهم هستند و مزایایی که کارفرما به آن احتیاج داشته و پیمانکار برای برآورده کردن نیازهای سازه به دنبال موادی با مشخصات اشاره شده می گردد.

البته به صرفه نیست که سیلیکون را در کاربردهای پلی سولفاید به کار برد و پلی سولفاید را هم نمی توان در کاربردهای حساسی مثل شیشه های دوجداره اجرای نمای کرتین وال به کار برد. اما دلیل این که استفاده از پلی سولفاید با توجه به برتری های مسجل کیفیتی سیلیکون همچنان ادامه دارد قیمت پایین تر آن و وجود تمهیدات در برخی کاربرد های مثل پنجره یو پی وی سی می باشد ، چرا که در پنجره های دوجداره یو پی وی سی لبه های شیشه توسط ورق یو پی وی سی در برابر اشعه تابش فرابنفش و تغییرات دمایی محافظت می شود. و این موضوع کاربرد محافظتی درزگیر در کناره های شیشه را کمی کمرنگ می کند. نقشی که در نماهای یکپارچه شیشه ای به تنهایی بر دوش ماستیک دوجداره سازی شیشه است.

البته باید اشاره کرد که ورق یو.پی.وی.سی، به طور کامل مانع تابش اشعه فرابنفش نمی شود و این اشعه با انعکاس درون قطر شیشه به پلی سولفاید می رسد و موجبات تجزیه آن را فراهم می کند و ورق یو.پی.وی.سی هم به طور کامل تاثیرات سوء نوسانات دمایی را از بین نمی برد، بلکه این تاثیرات را محدود کرده و کارایی را به حد قابل قبولی برای سازۀ پنجره می رساند.

آریو نما با بهره گیری از دانش مهندسی و تجربه عملی نیروهای متخصص در بحث فنی و اجرایی در بیش از یک دهه فعالیت توانسته است رزومه چشمگیری در زمینه مشاوره، طراحی و اجرا برجای بگذارد.

 • ariyo pasargad
 • ۰
 • ۰

پروفیل نمای کرتین وال به عنوان یکی از تاثیر گذارترین آیتم های تولید و اجرای نمای کرتین وال می بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در مقابل تابش آفتاب و رطوبت های محیطی مقاومت کافی را نشان دهد. در این مقاله در خصوص جزئیات اجرای نمای کرتین وال، مباحث مربوط به رنگ پروفیل نمای کرتین وال ، آنادایزها  و پوشش های آلومینیوم اکسترودی در پروفیل نمای کرتین وال بحث خواهد شد. خواص آلیاژ آلومینیوم به دست آمده در آنادایز پروفیل نمای کرتین وال ، به وسیله شکل انتخاب شده مربوط به قالب اکسترودی توسعه می یابند. طراحی دقیق و علمی قالب می تواند روند اکستروژن را بسیار پیشرفته سازد چرا که متریال ریخته شده در مقطع قالب پروفیل نمای کرتین وال به شکل دقیق ریخته می شود و هر گونه نیاز اجرایی مشخصی را برای آب بندی و هوابندی و درزبندی پروفیل نمای کرتین وال پاسخگو خواهد بود.

آنادایز پروفیل آلومینیوم نمای کرتین وال

آنادایز پروفیل آلومینیوم نمای کرتین وال

اطمینان از لایه های محافظتی:

با وجود این که به محض مجاورت آلومینیوم با هوا یک لایه اسید روی آن شکل می گیرد، اکثر اجزای پروفیل نمای کرتین وال با متریال های دیگری پوشانده (coating) می شوند. این مواد شامل آنادایز رنگی و طبیعی می شود . این در حالی است که امروزه اکثر متخصصین یک پوشش پودری الکترواستاتیک اسپری شونده پودری پلی استر را انتخاب می نمایند. این رنگ های پلی استر یک سطح با کیفیت بالا دارای چسبندگی عالی ، رنگ آمیزی صحیح و ضخامت فیلم بالایی را به دست می دهند. انتخاب رنگ گستره وسیعی دارد، یکی از برندهای معروف کرتین وال به طور مثال بیش از 130 رنگ استاندارد پلی استر و 31 رنگ متالیک دارد که بدون هیچ گونه هزینه اضافی در دسترس بسیار زیادی از پروژه های قرار می گیرد.

پیشنهاد مطلب : چسب سیلیکون و نمای کرتین وال و چگونگی استفاده از انواع چسب ها

نمای کرتین وال

نمونه ای از طیف رنگ های تیتانیومی مخصوص آنادایز پروفیل نمای کرتین وال :

طیف رنگ های تیتانیومی آنادایز پروفیل آلومینیوم نمای کرتین وال

طیف رنگ های تیتانیومی آنادایز پروفیل آلومینیوم نمای کرتین وال

متخصصین امر می توانند در هنگام تعیین نمودن رنگ های مختلف بر روی هر وجه از نمونه اسمبل شده اجرایی خود، پیشرفته ترین مسائل مربوط به ترمال بریک بودن مقطع و نوع آنادایز پروفیل نمای کرتین وال را نیز در نظر گیرند.

عمر طولانی پوشش (coating) فقط یک ادعا نیست . فینیشینگ رنگ شده با پلی استر اگر از نوع استاندارد باشد می تواند بیش از بیست سال عمر مفید داشته باشد. البته لازم به ذکر است امروزه برندهای معتبر کرتین وال بر روی رنگ ها، پوشش ها، فیلم های محافظتی و آنادایز پروفیل نمای کرتین وال بر روی سطوح نرمال، بیست و پنج سال گارانتی ارائه می دهند.

نمای کرتین وال (Curtain Wall)

نمای کرتین وال یکی از جذاب ترین نماهای مدرنی می باشد که با در نظر گرفتن کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و خصوصیات خاصی داراست.

نمای کرتین وال کاملا به طور صنعتی تولید می گردد و شرایط تعبیه آن به صورتی می باشد که انعطاف پذیری ویژه ای در برابر تنش های زلزله و نشت های احتمالی ساختمان در شرایط اضطراری پدید می آورد و به حالت Self  Support و تماما آلومینیومی طراحی و پیاده می شود.نمای کرتین وال در گونه های مختلف فریم لس و فیس کپ تولید و نصب می گردد.

در سیستم نمای کرتین وال به خاطر سطح مقطع، پروفیل آلومینیوم بزرگ استفاده می شود و از مقاومت فوق العاده ای برخوردار می باشد و نیازی به شبکه بندی به منظور زیر سازی نما نیست و خود پروفیل توسط صفحه ای که با پیچ های لوبیایی درون آن قابل رگلاژ شده است به ساختمان وصل می گردد.

 • ariyo pasargad
 • ۰
 • ۰

نمای کرتین وال برج شانگهای
از روز اول ما می دانستیم که نمای کرتین وال یکی از چالش بر انگیزترین جنبه های طراحی ،مهندسی و منظر پروژه مورد نظر در زمان ساخت است . این موضوع به اندازه خود به تنهایی برای طراحی دو پوسته ساختمان دشواری های خاصی دارد. ولی یکی از شاخص های طراحی پوسته بیرونی وجود فواصل مختلف از کرتین وال داخلی است که پیش از این هرگز چنین کاری انجام نشده است.

به من اجازه دهید برای بحث فنی. کرتین وال بیرونی را Aنام گذاری کنم و کرتین وال داخلی را B. بنامم. کرتین وال B جلوی کف سیمانی ساخته شده در حالیکه A ساخته شده در نقاط دور از B محدوده از دو فوت تا 33 فوت.

بطوریکه تعداد زیادی از شما دوستان می دانید کرتین وال یک سیستم متشکل از لوله ها و تیرها ی معلق است که از سازه خرپایی خارجی آویزان است و میزان تحمل بار توسط سیستم های سازه ای اصلی ساختمان از اهمیت بالایی برای نصب صحیح نما برخوردارند. ما اساسا 14 طبقه از کرتین وال را روی یک سری از تیرهای رینگ مانند که از پشت به هسته سازه ای اصلی متصل هستند آویزان می کنیم.

پیشنهاد مطلب: پروژه اجرای نمای کرتین وال و نمای کامپوزیت نمایندگی فولکس واگن در ایران

نمای کرتین وال دو پوسته

نمای کرتین وال دو پوسته

این طرح شبیه چرخ دوچرخه با پره های مدور است که از هسته به سمت خارج شکل گرفته است در صورتی که آن قدر پیچیده نیست که دیوار بیرونی قابل نصب نباشد. به این معنی که هیچ دال سازه ای وجود ندارد به طوریکه لوله ها باید به شکل پیش ساخته در نقاط پیش بینی شده بر روی تیرهای سازه ای رینگ شکل محکم می شوند.ما در حال ساختن کرتین وال بیرونی روی یک سری از سیستم های معلق که در فضای آتریوم آویزان اند هستیم. ایجاد نقاط اتصال را برای نصب و راه اندازی کرتین وال بیرونی به نزدیکترین نقطه در سازه داخلی که در چارچوب یک سیستم ساختاری پیچیده غیر منطبق بر مختصات دکارتی شکل می گیرند و نیازی به گفتن نیست که این یکی از چالش های اصلی پروژه است.

پیشنهاد مطلب: انواع سیستم های معماری نمای کرتین وال

آنچه ما را از نظر ساخت و ساز شگفت زده تر میکند تحمل سختی کرتین وال و رینگ مدور سازه ای است. هنگامی که ما وزن کرتین وال را روی سازه بار گذاری می کنیم باعث انحراف ساختارمی شود و از آنجا که همه انحراف 14 طبقه روی همین رینگ تجمع می یابد، مقدار صحیح از انحراف یک چالش عمده است. با اتمام طبقه اول نما به شکل مناسبی به استراکچر متصل گردید و تیر های سازه ای روی زمین در امتداد رینگ های عمودی که کنترل سازه ای در برابر بارهای جانبی و مقاومت استاتیکی را ایجاد می نمایند. در واقع این یک نوع نمای پوسته دوم منتها از نوع کرتین وال است.

پیشنهاد مطلب : آنادایز پروفیل آلومینیوم نمای کرتین وال

نگرانی من از آغاز پروژه تاثیری که نور و چشم اندازها کرتین وال روی مستاجران و ساکنان ساختمان دارد بوده است . همیشه این پتانسیل در فریم کرتین وال ،پوشش شیشه ای و سیستم نمای کرتین وال ساختمان وجود دارد که دید به بیرون را نمی بندد و حالا با وجود سازه کرتین وال پوسته دوم چه اتفاقی برای این مزیت نمای کرتین وال در زمان دید از داخل آتریوم به فضای بیرون می افتد.

نمای کرتین وال دو پوسته

نمای کرتین وال دو پوسته

در این نقطه من بسیار خوشحال (و تا حدودی آسوده ) ام که چشم انداز ها و نور فراوانی در پوشش شیشه ای خیلی شفاف است و یک حس خوب نور طبیعی فیلتر شده از طریق کرتین وال بیرونی در فضای دهلیزه و حداقل انسداد برای دیدها وجود دارد که شما به طور مستقیم نگاه میکنید به بیرون و کمی بیشتر نگاه به بالا یا پایین.

چیزی که پیش بینی نمی شود نوسانات کرتین وال بیرونی هنگام پیاده روی ،روی فضاهای اداری است زیرا در حال حرکت نوسا نات نزدیک تر و پس از آن دور تر از شما می شود . ایجاد سه آتریوم مجزا برای هر بخش از ساختمان این جنبش یک جنبه پویا به تجربه ساکنین ارائه می دهد.این خیلی جالب است.

پیشنهاد مطلب : چسب سیلیکون و نمای کرتین وال و چگونگی استفاده از انواع چسب ها

 • ariyo pasargad
 • ۰
 • ۰

خوش آمدگویی به بهار

با آوردن حس و حال بهارگونه به درون خانه، روح و روان خود و فضای خانه را بهاری کنید. این فصل، پتانسیل بالایی به‌ منظور ارائه ایده‌ های جذاب برای دکوراسیون بهاری به شما دارد. تزئینات و دکوراسیون بهاری همیشه باعث می‌ شود که در خانه احساس تازگی و طراوت ایجاد شده و فضای خانه پس از یک زمستان سرد از گرما و لطافت بهاری پر گردد؛ اما چگونه بهار را به خانه خود بیاوریم؟

خوش آمدگویی به بهار 
گام نخست برای ورود بهار به خانه، مرتب کردن درهم‌ ریختگی‌ ها است. خانه شما با برطرف کردن بی‌نظمی‌ ها و ریخت‌ و پاش اسباب بازی‌ ها، لباس و دکوراسیون نامرتب، آماده پذیرایی از بهار خواهد شد. شما می‌ توانید برای ساماندهی اسباب و لوازمی که در زمستان از آن ها استفاده می‌ کردید و در فصل بهار دیگر به آن ها نیازی ندارید از سبدهای حصیری، قلاب‌های آویز و جعبه‌ های فلزی و یا چوبی استفاده کنید. مرتب بودن خانه، زیبایی مطلوبی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. پس به طبقه بندی و نظم دهی در دکوراسیون داخلی منزل خود اهمیت دهید.

پیشنهاد مطلب: قبل از بازسازی دکوراسیون چه چیزهایی باید بدانید (بخش اول)

دکوراسیون بهاری خانه

دکوراسیون بهاری خانه

بهار، یک مهمان ویژه 
ورودی خانه خود را به‌وسیله رنگ‌ آمیزی با رنگ‌ های لطیف و روشن برای استقبال از بهار آماده سازید. پس از آن یک حلقه گل بهاری درست کنید. می‌ توانید این حلقه را با استفاده از ساقه‌ های گیاهان سبز، بسته‌ های بذر گیاهان زینتی و با هر آنچه در دسترس دارید و شاید دورریختنی؛ اما زیبا به نظر برسد، درست کنید. پس بهتر است برای دکوراسیون ورودی آپارتمان، ۱۰ وسیله جذاب دکوری را بشناسید.

رنگین‌ کمان فصل‌ ها
فصل بهار، بهترین زمان برای آوردن رنگ‌ های شاد و دلپذیر به خانه است. این کار یکی از ارزان‌ ترین و ساده‌ ترین ترفندها برای ایجاد حس سرزندگی است و تأثیر آن می‌ تواند بسیار چشمگیر باشد. نیازی به کار پیچیده نیست. کافی است کار ساده‌ ای مانند قرار دادن یک ظرف رنگارنگ برای چیدن میوه‌ های تازه بر روی کانتر آشپزخانه انجام دهید. هنگامی‌ که به استقبال بهار می‌ روید، رنگ‌ های آبی ملایم، صورتی پاستل، بنفش کمرنگ، سبز و هر رنگ روشنی می‌توانند به خانه شما راه یابد. یک راه آسان برای اضافه کردن رنگ به خانه، استفاده از کوسن، پرده و لوازم جانبی رنگین است. مطمئن باشید که کوسن های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی ایجاد خواهد کرد.

دکوراسیون بهاری خانه

دکوراسیون بهاری خانه

شکوفه‌ های بهاری، این موجودات شگفت‌ انگیز
فضای خانه خود را با گل‌ های تازه بهاری تزئین کنید. با وجود گل‌ های حیرت‌ انگیز و زیبا در اطراف خود، اکنون زمان مناسبی برای آوردن برخی از آن ها به داخل خانه است. گل‌ ها اساسا در هر فضایی تغییر چهره آنی ایجاد می‌ کنند و خلق‌ و خوی فضا را تغییر می‌ دهند. در هر یک از فضاهای نشیمن، غذاخوری، اتاق‌خواب، حمام و آشپزخانه یک دسته‌ گل را در یک گلدان بگذارید تا حضور بهار را برایتان تداعی کنند.

عطر دل‌ انگیز بهار
یکی دیگر از ایده‌ های بهارانه، اضافه کردن عطرهای موردعلاقه به فضای زندگی است. با آوردن گل‌ های تازه به داخل خانه عطر گل‌ های لوندر، پونه و گل رز را نفس بکشید.

پیشنهاد مطلب: پارتیشن شیشه ای

خورشید درخشان در خانه
برای داشتن فضایی روشن‌ تر در فصل بهار نیاز به نورهای گرم و درخشان دارید تا محیط خانه را برایتان روشن و روح‌ بخش کنند؛ بنابراین می‌ توانید از عناصری استفاده کنید که در بازتاب هر چه بیش تر این نورها مؤثر باشند؛ مثلا می‌توانید فضای خود را با لوازم و هر چیز زردرنگ تزئین کنید. درون یک‌ کاسه بزرگ یا گلدان شیشه‌ ای لیموهای زردرنگ بگذارید و آن را بر روی اپن آشپزخانه خود قرار دهید. هم‌ چنین برای آنکه فضای خود را آرام و روشن نگه ‌دارید، می‌ توانید پرده‌ های سنگین زمستانی را برداشته و سپس آن ها را با پارچه‌ هایی از جنس وال، توری و یا حریر جایگزین کنید.

 • ariyo pasargad
 • ۰
 • ۰

برای خرید پله باید به چه نکاتی توجه کرد؟
نوع مصالح به‌ کاررفته در پله ، ابعاد، کیفیت، مشخصات سازه، نوع و جنس ورق‌ها و پروفیل‌های به‌کاررفته در پله از مهم‌ترین گزینه‌هایی است که باید در زمان خرید و سفارش در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطلب: پله شیشه ای

خدمات جانبی برای خرید پله چه مواردی است؟
بازدید از پروژه، مشاوره، طراحی، محاسبه، نظارت، حمل‌ و نقل از جمله خدماتی است که باید از یک شرکت طراحی پله انتظار داشت.

مناسب‌ ترین ارتفاع پله چقدر است؟
اندازه ۱۶ تا ۲۰ سانتی متر ارتفاع مناسبی برای هر پله هست. البته ارتفاع معمول برای پله‌ های گردان بین ۲۱ تا ۲۳ سانتی متر است.

اندازه استاندارد برای کف پله چقدر است؟
معمولا اندازه کف پله بین ۳۰ تا ۳۲ سانتی متر است.

عرض استاندارد برای پله چقدر است؟
اندازه استاندار برای عرض پله بین ۱۰۰ سانتی متر تا ۱۲۰ سانتی متر است.

پیشنهاد مطلب: هزینه بازسازی ساختمان چقدر است؟

مراحل طراحی تا نصب و اجرای پله چقدر است؟
پروسه طراحی و ساخت انواع پله معمولا بین یک هفته تا یک ماه برحسب نوع متریال و طراحی طول می‌ کشد.

هزینه حمل‌ و نقل بر عهده چه کسی است؟
معمولا هزینه حمل‌ونقل بر عهده کارفرما است.

هزینه نصب پله‌ های آماده چقدر است؟
در حدود ۸ تا ۱۰ درصد از مبلغ کل قرارداد برای اجرت نصب دریافت می‌ شود.

متریال برای ساخت انواع پله چیست؟
سنگ، بتن، چوب، پله شیشه ای ، استیل و فلز ازجمله متریال های ساخت پله هستند که شما باید مناسب با نیاز و کاربردتان آن‌ ها را انتخاب کنید.

هزینه ساخت پله‌ های بتنی و شمشیری به چه صورت است؟
ساخت این نوع پله‌ ها به دلیل وزن بالا باید مناسب با سازه انتخاب شود تا در اتصالات مشکل ایجاد نشود. برای برآورد هزینه آن، باید بازدید حضوری انجام شود و قیمت‌ گذاری با حضور آرماتوربند یا آهنگر و یک استادکار ماهر صورت گیرد.

پیشنهاد مطلب: نرده شیشه ای

انواع پله
پله دو بازو به همراه یک پاگرد از متداول‌ ترین انواع پله است. به‌ اصطلاح به آن پله U شکل هم می گویند.
پله با سه بازو و دو پاگرد مناسب فضاهایی که نیاز به آسانسور دارند گزینه مناسبی است که آسانسور در مرکز باکس پله تعبیه می‌ شود.
پله گرد بیش تر برای فضاهای کم رفت‌ و آمد در نظر گرفته می‌ شود. ارتفاع پله‌ ها زیاد است و مناسب فضاهایی با متراژ کوچک است.
پله‌ های دکوراتیو : این نوع پله‌ها بیش تر برای فضاهای داخلی کاربرد دارد. شما می‌ توانید برای تهیه پله دوبلکس از این پله‌ ها با طرح‌ های زیبا استفاده کنید.
انواع پله‌ های گرد
این پله‌ ها به‌ صورت گرد و مارپیچ طراحی و ساخته می‌ شوند. بیش تر برای فضاهای کوچک مناسب هستند. انواع پله گرد شامل زیر محور تک، محور مرکزی ساده و برش خورده، دو محور باکس و ورقی، دوبل و کناری، تک‌ محور کنسولی و تیرآهنی است.

دو محور باکس : این مدل برای فضاهای بزرگ با کاربری تجاری مناسب است. شعاع پله‌ ها زیاد است و به فضای وسیع نیاز دارد.
دو محور ورق : این پله با شعاع زیاد، برای فضاهای بزرگ مسکونی کاربرد دارد.
زیر محور تک : کاربرد این پله بدون محدودیت است و در انواع مدل‌ های زیبا و مدرن تولید می‌ شود.
تک‌ محور کنسولی : در این مدل شعاع و عرض کف پله کم است و برای فضاهای کوچک مناسب است.
محور مرکزی ساده یا پله مارپیچ : شعاع این پله‌ ها کم است و بیش تر در فضاهای کوچک تجاری و مسکونی کاربرد دارد. مثلا پله برای بالکن مغازه یا شاه‌ نشین ویلا.
محور مرکزی برش خورده : این پله‌ ها دارای شعاع کم هستند و در فضاهای تجاری استفاده می‌ شوند.
تیرآهنی : همان‌طور که از اسمش پیداست این پله‌ ها جنبه دکوراتیوی ندارند و فقط برای قسمت‌ هایی که خارجی و تجاری استفاده می‌ شود و ظاهر زیبایی ندارد.

پیشنهاد مطلب: هندریل شیشه ای
نکات مهم پله
حتما از شرکت معتبر خرید کنید که محصول و خدمات خود را ضمانت کند.
قبل از اقدام به خرید از شرکت موردنظر تقاضای یک پیش فاکتور دقیق کنید و قیمت‌ ها را برحسب کیفیت محصول با تولیدکنندگان دیگر مقایسه کنید.
در طراحی پله‌ های پیچ تعداد پله‌ ها در هر دور ۳۶۰ درجه، نباید بیش تر از ۷ تا ۸ عدد باشد چون سر گیر می‌ شود.
حداقل اندازه فضای استاندارد برای اجرای پله گرد ۱۳۰ در ۱۳۰ سانتی متر است.

پیشنهاد مطلب: هزینه بازسازی و تعمیرات ساختمان و قیمت تمام شده
 • ariyo pasargad